impact
 
מידע כללי אודות תוכנית !IMPACT
אוקטובר 2018

!IMPACT, תכנית המלגות של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF), נוסדה בשנת 2002, במטרה להוקיר את הלוחמים על שירותם הצבאי המסור ותרומתם להגנת המדינה ובטחונה.
 1. המלגות מוענקות לחיילים משוחררים מהמערך הלוחם בצה"ל (לוחמים ותומכי לחימה) ממשפחות מעוטות יכולת כלכלית.
 2. גובה המלגה הוא $4,000 לכל שנת לימוד, כאשר כל מלגאי ממומן ע"י תורם אישי, המלווה אותו לאורך כל לימודי התואר הראשון (עד 4 שנות לימוד).
 3. הקריטריונים לקבלת המלגה הינה:
  • חייל משוחרר, שרת כלוחם/ תומך לחימה, עד דרגת סרן (כולל), עד 3 שנים בקבע.
  • שירות צבאי מלא ותקין.
  • ממשפחה מעוטת יכולת כלכלית.
  • הגשת טופס בקשה למלגה - תוך חמש שנים משנת השחרור מצה"ל.
  • לימודים לתואר ישראלי ראשון בהיקף מלא במוסד המוכר על יד המועצה להשכלה גבוהה, או לימודי תעודה (של שנה לפחות) במוסד לימודים המוכר על ידי משרד החינוך/ התרבות/ הכלכלה.
  • בחודש אוקטובר תחל שנת הלימודים הראשונה או השנייה בלימודים
   • הצטיינות בלימודים קודמים או פוטנציאל הצטיינות - אינם מהווים קריטריון לקבלת מלגה.
   • מוסד הלימודים או התואר - אינם מהווים קריטריון להקצאת המלגות.
   • המלגה אינה מבדילה בין מוסדות או תארים שונים.

 4. במסגרת התוכנית מבצעים הסטודנטים 130 שעות למען הקהילה. הפעילות מתבצעת כחלק מפרויקט "!IMPACT לקהילה"ת בו שותפים 20 ארגוני התנדבות שונים בארץ. מאז הקמת התוכנית ועד שנה זו, ביצעו מלגאי IMPACT! למעלה מ-5 מליון שעות למען הקהילה.
 5. בשנת הלימודים תשע"ט (2018-19), שנת הפעילות ה-17 של התוכנית, מוענקת המלגה לכ-4,700 מלגאים, הלומדים בכ- 90 מוסדות לימוד בארץ.
  מתוכם הצטרפו השנה לתוכנית כ-1,450 מלגאים חדשים.
 6. עד כה העניקה התכנית מלגות לכ-14,800 חיילים משוחררים מהמערך הלוחם בצה"ל.
 7. מועדון הבוגרים של !IMPACT הוקם בשנת העשור של התוכנית, ומונה כיום כ-8,900 בוגרים, אשר סיימו בהצלחה את לימודי התואר והשתלבו בכל תחומי המשק בישראל. אנו מאמינים כי, בוגרי IMPACT! מהווים הון אנושי איכותי וערכי, ויהוו בעתיד דמויות מפתח מובילות בחברה הישראלית. על כן, המועדון הוקם מתוך שאיפה לעקוב ולתמוך בהתפתחותם, ליצור רשת תמיכה וסיוע חברתית-עסקית-אקדמית בקרב הבוגרים והמלגאים (בוגרי העתיד), וכן להגדיל את ההשפעה החיובית של בוגרי התכנית על הקהילה בה הם חיים.
  פעילויות המועדון מתמקדות במספר תחומים:
  • תרומה לדור ההמשך - בוגרים זוכים להפוך בעצמם לתורמי התכנית, באמצעות השתתפות בפרויקט הדגל של המועדון, בו הם תורמים (כל אחד בהתאם ליכולתו) לטובת מלגות חדשות לתכנית.
  • פרויקט 'מנטור להצלחה!' - בוגרים ותיקים חונכים מבחינה אקדמית- חברתית – אישית, מלגאים בתכנית הזקוקים לסיוע ותמיכה.
  • השמה וליווי מקצועי - אנו מפתחים שיתופי פעולה אסטרטגיים עם חברות וארגונים מובילים במשק, להנגשת משרות איכותיות לבוגרי התכנית. כמו כן, אנו הקמנו את פרויקט 'מנטור להצלחה!' במסגרתו בוגרי התכנית זוכים לקבל ייעוץ- ליווי- הכוונה מקצועית בתחומי הקריירה שלהם, מאנשי מקצוע מנוסים, מתחומי ידע והתמחות שונים.
  • התפתחות אישית ומקצועית - הבוגרים זוכים להשתתף בהרצאות מעשירות, מרתקות וייחודיות, המועברות על ידי מרצים מבוקשים, מתחומי ידע והתמחות שונים, בהתנדבות מלאה. טרם ההרצאה, מפגשים אלו מהווים הזדמנות נהדרת לבוגרים להרחיב את מעגלי ה'נטוורקינג' שלהם, להעמיק את ההיכרות ביניהם בפן המקצועי ולחשוף את עצמם להזדמנויות עסקיות חדשות, הקיימות בקרב קהילת הבוגרים. כמו כן, אנו מאפשרים לבוגרי התכנית להשתתף סדנאות מקצועיות וסדנאות להתפתחות אישית, במטרה להעניק להם ידע וכלים מעשיים שיעזרו להם בעתידם המקצועי והאישי.
 8.  
אנו מאמינים כי מלגת !IMPACT מהווה אצל רבים מחיילי צה"ל
תמריץ מעשי ללימודים וגאים להיות שותפים לקידום עתידם ועתיד המדינה!
ההצלחה שלהם היא עתידה של מדינת ישראל...